25,05,2024

Dorëzohet ankesa për Bojken Abazin, avokati e quan të jashtëligjshme dëbimin e tij

Must Read

bojken-abazi

Në këto momente në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme avokati Tom Gashi ka dorëzuar ankesën për largimin nga Kosova të aktivistit Bojken Abazi.

Gashi, pasi dorëzoi ankesën e ka quajtur të jashtëligjshëm largimin e tij dhe po kërkon nga Ministria e Punëve të Brendshme që ta ndryshojë menjëherë atë vendim.

Gashi e quan të pabazë dhe pret që Abazit t’i lejohet hyrja në Kosovë. /K.P

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img