25,05,2024

Do kalonte në Maqedoni, arrestohet i kërkuari në Itali për trafik droge

Must Read
Arrestim /foto ilustrim

Burime zyrtare nga blutë e Korçës bëjnë me dije se u arrestua teksa ishte duke kaluar për në Maqedoni shtetasi Petrit Gjika, 48 vjeç, banues në Pogradec.

Ndalimi i tij u bë në bazë të vendimit nr 2427/2008 datë 13.06.2008 të Gjykatës së Milanos, e cila e ka dënuar me 11 vjet e 6 muaj heqje lirie për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafik droge”, parashikuar nga neni 110 i Kodit Penal Italian dhe nenet 73 e 80 të Dekretit Presidencial nr.309/90 (Akti i drogës).

Pas ndalimit të 48-vjeçarit, policia njoftoi Interpol Tiranën për veprime të mëtejshme. /shekulli

The post Do kalonte në Maqedoni, arrestohet i kërkuari në Itali për trafik droge appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img