11,12,2023

Djegia e autobusit në Krujë, ndërrojnë jetë dy nga të plagosurat

Must Read
Djegia e autobusit në Krujë

Viktima e parë ndërroi jetë gjatë ngjarjes së rëndë në qytetin e Krujës, ndërsa dy të moshuara që pësuan plagë të rënda, ndërruan jetë në një spital në Greqi, ku u dërguan për mjekim më të specializuar për shkak se kishin pësuar djegie mbi 50 përqind.

Njoftimi është dhënë nga Kisha e Shën Theodhorit në Vlorë. Viktimat ishin anëtarë të kësaj kishe dhe po shkonin në një ekskursion që përfshinte edhe Krujën.

Në njoftim thuhet se besimtarët që ndërruan jetë janë Viktoria Dhiamandi Moçka dhe Sose Labaj.

“Ju ftojmë në lutje që Perëndia t’i prehë shpirtrat e tyre në paqe dhe familjarëve t’u japë forcë e ngushëllim. I përjetshëm kujtimi i tyre!”, shkruan Kisha në rrjetin social “Facebook”./ Top Channel

The post Djegia e autobusit në Krujë, ndërrojnë jetë dy nga të plagosurat appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img