20,05,2024

Diplomati i SHBA-së në Beograd: Këto janë pritjet për finalizimin e bisedimeve Kosovë-Serbi

Must Read

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Kyle Scott, ka deklaruar se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës duhet të hyjë në një fazë më intensive.
Ai deklaroi se ka shpresa se kompromisi do të arrihet “ndoshta këtë vit”.
Scott theksoi se është e qartë se Kosova dhe Serbia nuk do të marrin gjithçka që duan, por është e rëndësishme që të dyja palët do të bëjnë kompromis përfundimtar, transmeton Indeksonline
“Kjo është arsyeja pse ky dialog është aq i rëndësishëm për BE-në. Mendoj se duhet të hyjë në një fazë më intensive dhe shpresoj se do të ketë një kompromis, ndoshta edhe këtë vit”, deklaroi ai

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img