20,02,2024

Detaje nga aksidenti në Gjirokastër, një nga viktimat fëmija 2-vjeçar nga Kosova

Must Read
aksidenti gjirokaster

Një fëmijë 2-vjeç me shtetësi kosovare me inicialet L.L. është njëri nga tri viktimat e aksidentit. Fëmija po udhëtonte me familjen e tij në automjetin e tipit Nissan me targa zvicerane ZH 750960. Mësohet po ashtu se në gjendje të rëndë është edhe babai i tij, drejtues i automjetit.

Ndërkaq, pas viktimës së parë që është shtetasja Albana Hasani, policie shqiptare, mësohet se ka humbur jetën edhe një fëmijë tjetër me inicialet D.D, të cilët udhëtonin në mjetin tip Furgon që dyshohet se është edhe shkaktari i aksidentit të sotëm.

Po kështu edhe 7 pasagjerë që ndodheshin në furgon të cilët janë dërguar për trajtim të specializuar shëndetësor në Qendrën e Traumës në Tiranë.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img