20,05,2024

Deschamps me deklaratë të ashpër për Dembelen

Must Read

Sulmuesi anësor francez refuzoi të stërvitej me ekipin gjerman verën e kaluar dhe u vetëdeklarua rebel deri në momentin kur u la i lirë të transferohej në Spanjë.
Një zjarr që zgjati për 15 ditë dhe u shpërnda te dhoma e zhveshjes, duke krijuar diversione mes shokëve të ekipit të cilët kritikuan sjelljen e tij.
“Ishte një sjellje e padenjë. Sjellja e Dembele krijoi probleme për Borussia Dormund, shokët e ekipit dhe ekipin kombëtar”. Kështu deklaroi trajneri i Francës, Didier Deschamps në një intervistë për “SportBild”. 
Një sjellje ajo e 20 vjeçarit të Francës, që konsiderhet e patolerueshme nga tekniku Deschamps. Situatë që rezultoi me përjashtimin e tij të përkohshëm nga ekipi kombëtar:
“Nuk mund të grumbulloja Dembele të luante për Francën, sepse ai nuk është stërvitur, një sjellje që nuk mund ta tolerojmë tek asnjë nga lojtarët”, deklaroi trajneri i Francës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img