21,04,2024

Deputeti socialist: Nuk kemi frikë nga protestat e 18 shkurtit

Must Read
Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise, Erion Brace, duke folur gjate nje mbledhje te ketij komisoini, ku eshte diskutuar ne parim projektbuxheti i vitit 2015./r/n/r/nLwmaker Erion Brace, speaking during a Parliamentary economy and finance committe.

Braçe tha se protestuesit mund të vinë si të duan dhe me çfarë të duan pasi askush nuk mund të rrëzojë një qeveri legjitime, aq më pak disa banditë.

Sipas Braçes protesta dhe bojkoti i parlamentit nga PD ka vetëm një qëllim, të vonojë ngritjen e komisioneve të Vetingut.

Duke folur për zgjedhjet e 18 qershorit në emisionin ‘’45 minuta’’ në Report Tv të gazetarit Denis Minga, ai tha se PS e ka të qartë zgjidhjen për të vazhduar koalicionin me LSI por shtoi se hezitimi deri tani ka ardhur nga LSI.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img