16,04,2024

Deputetët  braktisin komisionet, organizohen për protestë

Must Read

Burimet i thanë Ora News se në mbledhjen e grupit parlamentar, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u ka kërkuar deputetëve angazhim maksimal për të organizuar dhe mbledhur sa më shumë qytetarë ne bulevard para kryeministrisë mesditën e 18 shkurit.

Nga bojkoti përjashtohen vetëm deputetët pjesë e komisioneve hetimore, të cilët do të jenë prezentë në mbledhje.

Vetë Basha në kuadër të protestës, ka nisur një tur takimesh me qyetarë dhe strukturat në Tiranë dhe rrethe.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img