17,07,2024

Dënohen me 126 vjet burg 9 imamët shqiptarë

Must Read

 

Genci Balla u dënua me 17 vjet burg, Gerti Pasha me 17 vjet burg, Fadil Muslimani me 12 vjet, Bujar Hysa me 18 vjet burg, Orion Reci 13 vjet, Verdi Morata 13 vjet, Zeqir Imeri 16 vjet, Astrit Tola 7 vjet burg dhe Edmond Balla me 13 vjet burg.

Avokati i Orion Recit tha për mediat do të ankimojë vendim e padrejtë të marrë për klientin e tij.

Ndërkaq,  Verdi Morava, Astrit Tola dhe Orjon Reçi, pjesë të grupit të xhihadistëve, mbi të cilët rëndojnë akuzuat për rekrutim dhe dërgim të besimtarëve myslimanë shqiptarë në Siri, dëshmuan sot para gjykatës.

Ata deklaruan se janë myslimanë të devotshëm dhes e nuk kanë lidhje me akuzat të cilat rëndojnë ndaj tyre.

 

The post Dënohen me 126 vjet burg 9 imamët shqiptarë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img