16,04,2024

Dënohen me 12 vjet burg 2 shqiptarët që sulmuan me acid avokaten

Must Read
Avokatja Lucia Anibali

Duke mos pranuar fundin e lidhjes së tij me Lucia Annibali, italiani Luca Varani, ka paguar dy shqiptarët Altistin Precetaj e Rubin Talaban, të cilët më 16 prill të 2013 i kanë hedhur acid në fytyrë ish të fejuarës së tij, duke i shkaktuar djegie të shkallës së lartë në 66 për qind të fytyrës, e humbje të pjesshme të shikimit.

Sipas hetimeve dy shqiptarët do të paguheshin nga italiani me 30 mijë euro, 5 mijë parapagim e shumën tjetër të parave do ta merrnin pas sulmit të kryer.

Altistin Precetaj arrestohet më 27 prill të 2013, ndërsa Rubin Ago Talaban më 1 maj të 2013. Në vendin e ngjarjes u gjetën gjurmë të këpucës Nike të shqiptarit Rubin Ago Talaban si dhe në makinën e tij rreth gjurmë acidi sulfurik.

The post Dënohen me 12 vjet burg 2 shqiptarët që sulmuan me acid avokaten appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img