21,02,2024

Demarkacioni do të zhbëhet me protesta

Must Read

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është shprehur i bindur se marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi do të zhbëhet me protesta dhe reagim qytetar.

Deputeti i Vetëvendosjes për “Epokën e re” tha se po të mos ishte rezistenca e opozitës dhe qytetarëve të Kosovës, kjo marrëveshje do të ratifikohej që në shtator të vitit të kaluar.

Selimi ka ftuar dy subjektet e tjera politike opozitare, AAK-në dhe Nismën, që t’i bashkohen lëvizjes Vetëvendosje në organizimin e protestave për ta kundërshtuar demarkacionin me Malin e Zi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë, në dalje të fshatit Babush, Rastin...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img