23,07,2024

Davutoglu konfirmon se nuk do të kandidojë për kryesinë e partisë

Must Read
Kryeministri i Turqisë Ahmet Davutoglu

“Nuk mendoj të paraqes kandidaturën time”, tha ai, me një pamje serioze, gjatë një konference për median në selinë në Ankara të Partisë Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) që kishte tonet e një fjalimi lamtumire.

Përjashtimi i Davutoglu, 57 vjeç, nga drejtimi i AKP-së nënkupton edhe fundin e mandatit të tij si kryeministër, sepse shefi i partisë është gjithashtu kreu i qeverisë.Ky largim do t’i japë fund edhe tensioneve dhe divergjencave gjithnjë edhe më të dukshme të ditëve të fundit mes Davutoglusë dhe Erdoganit, të cilët udhëheqin së bashku partinë prej më shumë se një vit e gjysmë dhe fituan fuqishëm zgjedhjet legjislative të 1 nëntorit.

The post Davutoglu konfirmon se nuk do të kandidojë për kryesinë e partisë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img