13,04,2024

Daçiqi shpreh keqardhje që u rrëzua Millosheviqi: Falë tij e mbajtëm Kosovën

Must Read

dacic-milosevic1-780x439

Lideri i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daciq ka thënë se rënia e Milosheviqit ka pasur ndikim negativ në Serbinë, pasi që ai ka arritur ta mbajë Kosovën nën Serbi.

“Shumica e atyre që kanë pasuar 5 tetorin janë negative. Janë rrënuar fabrikat, njerëzve u janë marrë vendet e punës, vendi ka shkuar mbrapa. Falë Slobodan Millosheviqit është krijuar Republika Srspka dhe është miratuar Rezoluta 1244 me të cilën është mbajtur Kosova nën Serbi”, ka thënë Daciq në një tubim parazgjedhor të partisë së tij, raporton KTV.

Daçiqi ishte këtë fundjavë për fushatë në Kosovë.

Ndërkohë, është paralajmëruar edhe mundësia e ardhjes së liderit të radikalëve, Sheshel nesër në Mitrovicë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img