04,12,2023

Daçiq kërkon vazhdimin e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Must Read
Takimi i Daçiqit me përfaqësuesin e OKB-së

Ai ka thënë se është e rëndësishme që OKB të mos e ndryshoj dhe e zvogëloj prezencën e saj në Kosovë, thuhet në njoftim të ministrisë së jashtme serbe, transmeton lajmi.net.

Gjithashtu, Daçiq ka kërkuar nga përfaqësuesi i OKB-së që ta bëjë të mundur pjesëmarrjen e Serbisë në misione të paqes në mbarë botë. Në takim ishte prezent edhe shefi i misionit të UNMIK-ut, Zahir Tanin. /lajmi.net

The post Daçiq kërkon vazhdimin e misionit të UNMIK-ut në Kosovë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img