29,09,2023

Çifti bashkëshortor sulmohet me thikë

Must Read

thike-605x400

Polica ka arrestuar dje në Deçan një femër dhe një mashkull, pasi që kanë sulmuar me thikë një çift bashkëshortor.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në rrugën “Luan Haradinaj”, ku sipas Policisë të dyshuarit pas një mosmarrëveshje familjare kanë sulmuar fizikisht –me një mjet të mprehtë (thikë) dy viktimat, një mashkull dhe një femër (bashkëshort).

Sipas Policisë viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Njësiti policor në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe ka konfiskuar mjetin-thikën që dyshohet të jetë përdorur në rast. Me urdhër të prokurorit e dyshuara dërgohet në mbajtje ndërsa i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img