30,05,2024

Çfarë kishte thënë Abramowich kur e kishte shkarkuar Claudio Ranierin?

Must Read

abramovich2

Claudio Ranierin në vitin 2004 ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Chelseat nga pronari rus, Roman Abramowich.

Krahas shkarkimit, ai e kishte akuzuar mjaftë rëndë italianin.

“Ranieri, kurrë nuk mund ta fitojë titullin në Premierligë”, kishte thënë Abramoëich, raporton Olle.

Trajneri Italian të dielën ka gjasa të mëdha të fitojë një titull të tillë, dhe atë me Leicester Cityn.

Gazetarët anglezë kanë shkruar sonte në Twitter, nëse Abramowich do të kërkojë falje tani për deklaratën ndaj Ranierit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img