29,09,2023

Camp Nou nderon Johan Cruyff

Must Read

campnow

Camp Nou nderon Johan Cruyff Pëlqej0
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:

Që më herët pritej që Barcelona të nderonte Johan Cruyffin në ‘Camp Nou’.

E në fakt kështu ndodhi, pasi para fillimit të ndeshjes Barcelona-Real Madrid, tifozët shpalosën një koreografi ku shkruhej ‘Gracias Cruyff’, duke nderuar kështu legjendën holandeze, i cili shihet më meritori për stilin e lojës që aplikon Barcelona dhe për sukseset që kanë arritur pas viteve të 90’ta.

Më parë lojtarët, trajneri dhe stafi i klubit katalunas, kanë dhënë mesazhe të forta se do ta fitojnë këtë El Clasico për nder të legjendës holandeze i cili vdiq javën e kaluar. /Abeu.com

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img