22,06,2024

Busquets e tronditë Barcelonën

Must Read

Barcelona's coach Josep Guardiola (R) talks with Barcelona's midfielder Sergio Busquets (L) during the Champions League football match between FC Barcelona and Viktoria Plzen at the Camp Nou stadium in Barcelona on October 19, 2011. AFP PHOTO/LLUIS GENE (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images)

Sergio Busquets me shumë gjasë do ta braktisë Barcelonën në verë.

Sipas asaj çfarë shkruajnë mediat në Angli, Busquets është i interesuar që të largohet nga Barcelona dhe të kalojë në Premier Ligë.

Spanjolli raportohet se e dëshiron një kalim në Manchester City, dhe një ribashkim me Pep Guardiolan, përcjell Gazeta Blic

Busquetsit i është ofruar një lontratë prej 9.5 milionë eurove në vit nga Manchester City, dhe mesfushori nuk është i interesuar të vazhdojë kontratën e tij te Barcelona.

Busquets ka qenë te Barcelona që prej kohës kur ishte adoleshent, dhe gjatë kohës së tij në ‘Camp Nou’ është shndërruar në një prej mesfushorëve defanziv më të mirë në botë.

Por, duket se 27-vjeçari më në fund do të largohet nga klubi katalan, për t’iu bashkuar Pep Guardiolas, i cili i dha atij debutimin në ekipin senior të Barcelonës. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img