27,02,2024

Burg për ‘tutorin’ që joshte me “Porsche”, vajza: E kallëzova për xhelozi

Must Read

I riu Prifti u arrestua pak ditë më parë pas kallëzimit të një shtetaseje, se ai e kishte joshur për ta trafikuar.

Në seancën e zhvilluar sot tek Krimet e Rënda pala mbrojtëse e Priftit ka depozituar në gjykatë një deklaratë noteriale të kallëzueses, ku ajo tërhiqet nga kallëzimi.

Në deklaratën e administruar si provë, kallëzuesja ka pohuar para një noteri se e ka bërë kallëzimin ndaj Priftit për shkaqe xhelozie, pasi ishte kundër përfundimit të marrëdhënies disa vjeçare mes tyre.

Mbrojtësi ligjor i të dyshuarit Prifti, avokati Detar Hysi, i kërkoi gjykatës lirimin e menjëhershëm të klientit të tij.

“Prokuroria ka vepruar në tejkalim të kompetencave, duke dhënë një urdhër-ndalimi verbal”, ka pohuar avokati Hysi në seancë.

Nga ana tjetër, në seancë është theksuar edhe fakti se dy automjetet luksoze “Porsche Cayene” dhe “Ferrari” të sekuestruara pas arrestimit të Priftit nuk i përkisnin atij, por dy personave të tjerë, miq të tij, nga Durrësi dhe Laçi

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img