26,02,2024

Bujar Nishani, Presidenti i Shqipërisë, kishte mbiemër tjetër

Must Read
Bujar Nishani

Ndryshe nga deputetë dhe krerë bashkish, drejtuesit  e institucioneve të pavarura kanë deklaruar se nuk kanë probleme me ligjin dhe nuk janë hetuar apo arrestuar për anjë vepër penale brenda dhe jashtë vendit.

Kështu mësohet se Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se gjatë fëmijërisë ka mbajtur mbiemrin Mehmeti, ndërsa kryetarja e KQZ-së, Lefterie Luzi, ka deklaruar se më parë ka mbajtur emrin Lumturie.

Edhe ish-rektori i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule, ka deklaruar se më parë ka pasur emrin Theodhor dhe mbiemrin Kuli.

 

Ndërkaq kryeprokurori Adriatik Llalla, Guvernatori i BSH Gent Sejko, kreu i KLSH, Bujar Leskaj dhe kreu i ILDKPKI, Shkëlqim  Ganaj kanë deklaruar se nuk janë ndaluar dhe hetuar për ndonjë vepër penale.

The post Bujar Nishani, Presidenti i Shqipërisë, kishte mbiemër tjetër appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img