25,05,2024

Bislimi i NISMA-s godet rëndë Pal Lekajn e AAK-së

Must Read

xhevat-bislimi-681x383

Njëri ndër figurat kyqe të NISMA-s për Kosovën, Xhevat Bislimi, i cili ishte edhe vet i kyqur në takimet mes subjekteve opozitare është irrituar shumë me tendencën e AAK-së që ka marrë kohëve të fundit.

Ai ka thënë se nuk e kupton këtë tendencë të deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, i cili dikur angazhohej për bashkim tash sikur ka marr rolin kundër Vetëvendosjes.

”Njeriu qe ishte mjaft aktiv per bashkimin e opozites, Pale Leka, keto dite eshte veshur me rol-detyre te re: shkeputjen e AAK-se nga opozitarizmi!!… Kjo edhe mund te shpjegohet dhe kuptohet. Ajo qe nuk po e kuptoj eshte hedhja e gureve ndaj partnerit te deridjeshem, VV-se! AAK-ja, e zene ngushte me pergjegjesine-bajrakun qe mori per prishjen e opozites se bashkuar dhe te opozitarizmit kunder koalicionit te Rashkes, ka filluar nje fushate deshpruese per t’u shfajsuar duke trilluar situata, kerkesa, pretendime dhe raporte te paqena me VV-ne!!”, shkruan Bislimi.

Ky është reagimi i tij i plotë.

PAL LEKAJ DHE AAK-JA E RAMUSHIT
Njeriu qe ishte mjaft aktiv per bashkimin e opozites, Pale Leka, keto dite eshte veshur me rol-detyre te re: shkeputjen e AAK-se nga opozitarizmi!!… Kjo edhe mund te shpjegohet dhe kuptohet. Ajo qe nuk po e kuptoj eshte hedhja e gureve ndaj partnerit te deridjeshem, VV-se! AAK-ja, e zene ngushte me pergjegjesine-bajrakun qe mori per prishjen e opozites se bashkuar dhe te opozitarizmit kunder koalicionit te Rashkes, ka filluar nje fushate deshpruese per t’u shfajsuar duke trilluar situata, kerkesa, pretendime dhe raporte te paqena me VV-ne!! Ne krye te kesaj fushate deshpruese per shfajsim eshte vene Pali, duke shpikur dhe shpifur gjera qe nuk i beson as vet! “VV-ja, deklaron Pali i AAK-se, po kerkon qe AAK-ja te shkrihet ne AAK”!! Por, meqe kjo deklarate iu duk teper e pabesueshme sot, Pali paska deklaruar qe “AAK-ja nuk do te behet kurre bisht i VV-se”! A thua bisht i kujt do te behet AAK-ja e Palit?!!

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img