23,04,2024

Berisha tregon emrat e politikanëve që po përgjohen

Must Read

Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Berisha ka shkruar se në listën e të përgjuarve bëjnë pjesë edhe ambasadorë.

Ja postimi i plotë i tij:

Ja disa nga personalitetet shtetërore dhe politike nga lista e 375 te përgjuarve nga institucionet shtetërore, partitë politike, biznesi, media dhe bota artistike te përgjuar prej 6 muajsh ne kundërshtim me ligjin dhe Kushtetutën nga manjaku Edvin Shullazi!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani

Sekretari i përgjithshëm i presidencës, Florian Nuri

Kryetari i parlamentit, Ilir Meta

Kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dede

Kryetari Gjykatës se Larte, Xhezair Zaganjori

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj

Drejtori i Shërbimit informativ shtetëror, Visho Ajazi

Kryetari i Komisionit te Kontrollit te Shtetit, Bujar Leskaj

Avokati i Popullit, Igli Totozani

Guvernatori i Bankës se Shtetit, Genti Sejko

Anëtaret e Gjykatës Kushtetuese dhe te Larte

Kryetari i Gjykatës se Apelit për Tiranën, Alaudin Malaj dhe më vonë Hysni Demiri

Kryetari i Gjykatës Administrative, Kastriot Selita

Kryetari i grupit parlamentar te PS, Gramoz Ruçi dhe deputetet Pandeli Majko, Anastas Angjeli, Esmeralda Shkjau, Vasilika Hysi

Kryetari i Grupit Parlamentar te PD, Edi Paloka dhe deputetet Sali Berisha, Arben Ristani, Jozefina Topalli, Arben Imami, Genc Ruli, Ridvan Bode, Genc Pollo, Genti Strazimiri, Majlinda Bregu, Albana Vokshi, Albina Deda

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule,

Kryetari i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Shpetim Idrizi

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Agrare, Agron Duka

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi

Deputetet e LSI Petrit Vasili, Monika Kryemadhi, Vangjel Tavo etj,etj.

Burimet digjitale bëjnë me dije se në listën e të përgjuarve janë ambasadoret e vendeve të mëdha perëndimore dhe shefat e shërbimeve perëndimore, shefat e misioneve të institucioneve ndërkombëtare të akredituar në Tirane.

Në listën e të përgjuarve ka pronarë e drejtues të mediave elektronike dhe të shkruara, portaleve dhe blogjeve kundërshtare apo kritike të Qeverisë. Lista e të përgjuarve nga Edvin Rama, me alternim arrin në 375 persona vendas dhe të huaj

The post Berisha tregon emrat e politikanëve që po përgjohen appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img