18,06,2024

Berisha: Mazhoranca e dominuar nga krimi

Must Read
Sali Berisha

“Mazhoranca është e dominuar në çdo qelizë nga krimi i organizuar. Çdo javë kemi një ngjarje të madhe kriminale. Ajo që ndodhi në aeroport është një akt i mirëfilltë terrorizmi. Për 12 minuta banda e armatosur pushtoi pistën e avionëve”, ka deklaruar Berisha.

Ai ka akuzuar qeverinë se me deklaratën se nuk ka përgjegjësi “lau duart për ngjarjen”. “Është e paimagjinueshme për një polici të thotë se nuk kam përgjegjësi për sigurinë në aeroport”, ka thënë Berisha.

Sipas tij, qeveria ka gënjyer edhe për sasinë e parave të vjedhura. “Janë mbi 20 milionë euro. Janë nisur nga banka 115 kilogramë me euro dhe prej tyre u rrëmbyen 85 kg”, ka shtuar ish-kryeministri.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img