29,05,2024

Berisha: Armatosja e shqiptarëve nuk çon në luftë civile

Must Read
Sali Berisha

 

Ai tha se ai bazohet në ligjin amerikan që i jep të drejtën çdo qytetari të lirë të ketë një armë.

Berisha tha se nëse kjo bëhet me ligj do të forcojë mbrojtjen e qytetarëve të pambrojtur nga bandat.

“Policia është në dorë të Shullazit. Nuk mund t’i besosh asaj”, tha Berisha.

Ai shtoi se nga armatosja nuk ka asnjë frikë se shqiptarët do t’i ngrenë ata kundër njëri-tjetrit.

“Shqiptarët nuk do të shkojnë në luftë civile. Nuk e bënë këtë në vitin 1990 dhe as në vitin 1997”, tha Berisha.

 

The post Berisha: Armatosja e shqiptarëve nuk çon në luftë civile appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img