11,12,2023

Benitez refuzon Spanjën, ja përse

Must Read

3-benitez_6345

Trajneri i Newcastle, Rafael Benitez ka folur rreth spekulimeve që ai te marr drejtimin e Spanjës.

Trajneri aktual i ekipit kombëtar te Spanjës, Vicente Del Bosque duket se pas Evropianit “Francë 2016”, do të largohet nga kreu i skuadrës spanjolle.

Mediat spanjolle kanë raportuar për mundësinë që Benitez të zëvendësoj Del Bosque, por, ish-trajneri i Real Madridit ka hedhur poshtë këtë mundësi.

“Unë jam menaxher i Newcastel dhe unë dua të jem këtu edhe vitin e ardhshëm. Unë jam shumë i lumtur këtu”, ka thënë Benitez.

“Del Bosque është mik i imi, unë isha ndihmës i tij, kur ai drejtonte Real Madridin, ai e di se si unë punojë, por unë mendoj se edhe për një kohë të gjatë do të jem këtu”, ka theksuar ai. /KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img