18,05,2024

Belgjikë 3:2 Japoni, notat e lojtarëve

Must Read

Belgjika ka bërë të pamundurën duke rikthyer rezultatin nga 0 me 2 në 3 me 2 ndaj Japonisë.
Pesë golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë.
Dy golat e parë i shënuan “Samurajtë”, me anë të Haraguchi dhe Inui në minutat 48’të dhe 52’të.
Por në minutat 69’të dhe 74’të, ekipi kombëtar i Roberto Martinezit barazoi rezultatin me golat e Vertonghen dhe Fellainit.
Kur u mendua se kjo ndeshje do të shkojë në vazhdime, doli në skenë anësori, Nasr Chadli, i cili shënoi gol në minutën e fundit të ndeshjes.
Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img