21,02,2024

BE-Serbi, ratifikohet hapja e dy kapitujve të rëndësishëm

Must Read

Mësohet se kapitujt në fjalë lidhen me të drejtat themelore të njeriut, drejtësinë, lirinë dhe sigurinë. “Hapja e këtyre kapitujve është e rëndësishme për Serbinë dhe për rajonin ballkanik”, deklaroi ministri i Jashtëm italian, Paolo Xhentiloni.

“BE nxit Serbinë që të vazhdojë rrugën e reformave të qenësishme për modernizimin e vendit, forcimin e shtetit të së drejtës dhe luftën kundër korrupsionit”, theksoi ai.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë, në dalje të fshatit Babush, Rastin...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img