02,12,2023

BDI thotë se nuk i ka tradhtuar ndërkombëtarët (Video)

Must Read
BDI

Kështu u shpreh zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, sipas të cilit për këtë parti, që është pjesë e koalicionit qeveritar në Maqedoni, është që në vend të rikthehet stabiliteti politik dhe të ruhet gjallë Marrëveshja e Përzhinës.

“Çdo vendim i BDI-së është në vijë dhe në koordinim me komunitetin ndërkombëtar. Ajo që është me rëndësi është hapi i dytë, pasi hapi i parë u bë, kuvendi u rikthye dhe zgjedhjet u anuluan. Hapi i dytë është tërheqja e vendimit për falje të Ivanovit, tani i jepet mundësi ligjore Ivanovit që të tërheqë faljen dhe me këtë BDI kryen një punë të madhe drejt zgjidhjes së krizës pastaj do të vijnë hapat tjerë se çfarë qeverie do të ketë apo kur do të ketë zgjedhje, ajo mbetet pjesë e dialogut politik që mundësohet me kuvendin e rikthyer”, deklaroi Osmani për televizionin Alsat-M.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UXKy09rSuDk?feature=oembed&w=640&h=360]

The post BDI thotë se nuk i ka tradhtuar ndërkombëtarët (Video) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img