09,12,2023

Basha, thirrje Ramës: Voto reformën me opsionet e Venecias

Must Read
Lulzim Basha

“Opozita ka pranuar një nga opsionet e Venecias që ofron mekanizmat e moskapjes së drejtësisë nga politika. Nuk pranojmë asgjë më pak se kjo”, deklaroi Basha.

Kreu i opozitës nënvizoi se PD-ja është gati të votojë një reformë në drejtësi që garanton moskapjen e drejtësisë: “Jemi gati! Të hënën pranuam të gjitha sugjerimet e faktorit ndërkombëtar.

Dhamë garanci për ta votuar këtë paketë. Kryeministri e refuzoi zgjidhjen e EURALIUS-it, OPDAT-it dhe Venecias. E refuzoi se nuk përputhet me konceptin e tij për drejtësi. E patë se kush është ky koncept. Dje kërcënoi Prokurorinë pas skandalit të përgjimit. Por nuk është kjo drejtësia që fut shqiptarët në Europë. Qeveria do një drejtësi të kapur politikisht, nuk i intereson drejtësia e pavarur”.

The post Basha, thirrje Ramës: Voto reformën me opsionet e Venecias appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img