07,12,2023

Basha: Rama, armiku i drejtësisë së pavarur

Must Read
Edi Rama, Lulzim Basha

“Ne kërkojmë ta përfundojmë reformën në drejtësi, por ne kërkojmë drejtësi për shqiptarët dhe jo një peshqesh për Edi Ramën. Qëndrimi ynë mbetet zbatimi i plotë i rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias. Reforma do të bëhet vetëm sipas Komisionit të Venecias, dhe jo e kapur nga Edi Rama”, tha Basha.

Kreu i opozitës akuzoi edhe një herë se Edi Rama është armiku i drejtësisë së pavarur. Ai shtoi në fjalën e tij se drafti i njëanshëm do të takohet me dështimin e plotë në parlament.

The post Basha: Rama, armiku i drejtësisë së pavarur appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img