19,06,2024

Basha: Drafti i reformës në Kuvend, provokim i ulët

Must Read
Lulzim Basha

Një ditë pas depozitimit në Kuvend të kërkesës së firmosur nga 33 deputetë të mazhorancës, për futjen në procedurë parlamentare të draftit të Reformës në Drejtësi, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, quajtur  lëvizjen e shumicës një akt të ulët provokimi dhe përshkallëzimi të  tensionit shoqëror në vend.

“Dërgimi në Kuvend i draftit të njëanshëm për ndryshimet kushtetuese, është një akt i ulët provokimi dhe një përshkallëzim i krizës dhe tensionit shoqëror në vend. I verbuar nga krimet dhe korrupsioni 3-vjeçar, Edi Rama kërkon kapjen me çdo kusht të drejtësisë për të garantuar paprekshmërinë e tij dhe të bandës që e rrethon. Kjo manovër do dështojë me turp.

“Çdo tentative për të trafikuar qoftë dhe një mandat të vetëm opozitar me paratë e pista të drogës dhe krimit qeveritar do të rezultojë në djegien e mandateve opozitare si hapi i parë drejt përvëlimit të parlamentit ilegjitim që do të jetë edhe përgjigjja e merituar e popullit ndaj një qeverie që i hap atij luftë, me çdo mjet që siguron fuqia e padiskutueshme e sovranit. Rruga e vetme për një reformë në drejtësi që ndëshkon dhe nuk mbron krimin dhe korrupsionin është zbatimi i plotë i rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias”, përfundon deklarata e Partisë Demokratike.

The post Basha: Drafti i reformës në Kuvend, provokim i ulët appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img