22,04,2024

Bahtiri: Të dielën largohet barrikada nga ura mbi Ibër

Must Read

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, në emisionin “Rrokum Roll”, tha se të dielën më 14 gusht, do të fillojë revatilizimi i Urës së Ibrit në Mitrovicë.

“Kushtet për heqjen e barrikadës janë përmbushë qysh prej vitit 2015”, ka sqaruar Bahtiri.

I pari i Mitrovicës ka bërë me dije gjithashtu se, revitalizimit të Urës së Ibrit do t’i paraprijë edhe heqja e disa barrikadave të tjera në veri.

Ai ka thënë se, Mitrovica aktualisht, është një ndër qytetet më stabile të Kosovës.

“E kam heq korrupsionin dhe haraçin. Ndërsa kriminelët nuk munden me veprue lirshëm më në Mitrovicë”, tha ai në Televizionin Rrokum.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img