09,12,2023

FerizajPress

Shpallë të pavlefshme Certifikatën e Biznesit

Blerim Jashari, nga Ferizaj shpallë të pavlefshme Certifikatën e Biznesit N.T.P "Brilant" me NUI: 810637697

Grabitje e armatosur në Ferizaj

Një grabitje e armatosur ka ndodhur ditën e hënë në Ferizaj. Policia njofton se grabitja ka ndodhur në një market. “Viktima mashkull kosovar ka raportuar se në marketin e tij, dy persona të maskuar nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur...

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile në rrjete sociale me emër të Dardan Krivaçës nga burgu, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e vajzës...

Në Ferizaj ndizen qirinj në nderim të Liridona Ademajt

Grupi i asambleistëve të Kuvendit të Komunës sonte në sheshin e qytetit "Adem Jashari", kanë bërë ndezje e qirinjëve në nderim të jetës së Liridona Ademajt. "Sonte bashkë me një grup të përbërë nga gra asambleiste dhe pjesëtarë të shoqërisë...

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10 fermerë përfitues, të cilët do mbjellin nga 0.50h tokë me këtë kulturë me rëndësi ekonomike për vendin tonë. Në këtë...

Shpallë të mbyllur biznesin

Ema Lushi nga fshati Kosinë, komuna e Ferizajt, shpallë të mbyllur Biznesin, "Ferma Agro Mondi" SHPK, me NUI: 812086149 Njoftohen të gjithë klientët se kompania "Ferma AGRO MONDI" SHPK, Rr. SHERIF MALOKU, pa numër, Ferizaj , ka...

Shpallë të pavlefshme diplomën e shkollës së mesme

Zejnije Bislimi nga Fushë Kosova shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme ekonomike të lëshuar nga ish shkolla ekonomike "Mosha Pijada" në Ferizaj

Pagoi rrymën në Shtërpcë me nga 2 euro false, konfiskohen 500 monedha

Një zyrtare e KEDS-it ka informuar se një klient ka kryer pagesë për shpenzimin e energjisë elektrike, ku gjatë numërimit kanë dal 500 monedha nga 2 euro të falsifikuara. Sipas raportit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja...

Kuvendi i Komunës miratoi uljen e tatimit në pronë

Të enjten është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës, e kryesuar nga Kryesuesi Xhavit Zariqi, ndërkaq kanë marre pjesë edhe drejtorët e drejtorive komuale. Në këtë mbledhje drejtori i Drejtorisë së Bujqësisë Burim Bajrami, ka bërë propozimin për...

Shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme

Adem Kupina nga fshati Greme, komuna e Ferizajt shpallë të pavlefshme Diplomën e shkollës së mesme, lëshuar në Shkollën e Mesme Teknike "Pjetër Bogdani" , në Ferizaj.

About Me

38159 POSTS
0 COMMENTS
- Advertisement -spot_img

Latest News

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...
- Advertisement -spot_img