04,03,2024

Arsenal nis bisedimet me Granit Xhakën

Must Read

xhaka-615x380

Arsenal ka avancuar përpara drejt synimit të vet, mesfushorit shqiptar të Borussia Moenchengladbach, Granit Xhaka.

The Gunners raporton The Mirror të kenë nisur bisedimet me lojtarin për një transferim të tij në Emirates Stadium.

Skuadra e Wenger thuhet ta ketë ndjekur Xhakën sivjet në më shumë se 30 ndeshje dhe ato kanë qenë mjaftë bindëse për ta bërë ofertën drejt tij.

24 milionë funta kanë ofruar drejtuesit e klubit londinez, kurse gjermanët janë duke kërkuar 32 milionë për ta lënë të lirë lojtarin.

Arsenal thuhet se është i interesuar për të arritur një marrëveshje sa më të shpejtë me Xhakën, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img