21,04,2024

Arrestohet shtetasi i Kosovës, i sekuestrohen rreth 13 kilogramë marihuanë

Must Read

Në njoftimin e dërguar nga policia thuhet se droga është gjetur në një veturë e cila ishte pronë e një firme sllovene, dhe e drejtuar nga një shtetas i Kosovës, transmeton lajmi.net

Në automjetin e drejtuar nga kosovari, janë gjetur 39 paketime të formave dhe madhësisve të ndryshme, në të cilat ishte fshehur droga.

Me aktvendim të prokurorit, i dyshuari D.M lindur, më 1988, mashkull, shqiptar, shtetas i Kosovës dërgohet në Qendrën e Mbajtjes. Po ashtu konfiskohet substanca narkotike, vetura e përdorur në rast, një telefon celular dhe 350 euro. /Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img