03,12,2023

Arrestohet në Maqedoni ushtari i Arkanit (Foto)

Must Read

Dujanoviq kërkohet nga organet kroate për krime të kryera gjatë luftës serbo-kroate në rajonin Daruvar, shkruan gazeta “Lajm” e Shkupit.

Velko Dujanoviq,serbi i akuzuar per krime lufte ne Kroaci

Ai akuzohet se në vitin 1991, si pjesëtar i një njësiti paramilitar – burimet policore të “Lajm” thonë se ka qenë ushtar i njësitit “Tigrat” të kriminelit Zheljko Razhnjatoviq-Arkan – disa civilë kroatë i ka dërguar në drejtim të panjohur dhe i ka vrarë.

Sipas fletarrestit të lësdhuar, Dujanoviq ka jetuar në Kroaci deri në vitin 1996, kur ka ikur nga ky shtet bashkë me bashkëshorten dhe nënë e saj.

Pas arrestimit në Tabanoc, ai është dërguar në burgun hetues në Shkup.

Fletarresti i Interpolit kroat per ushtarin e kriminelit Arkan

 

The post Arrestohet në Maqedoni ushtari i Arkanit (Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img