25,06,2024

Arrestohet i dyshuari i dytë për rastin ‘’Vrasje e mbetur në tentativë’’

Must Read


Me datën 26.04.2024 rreth orës   23:30 policia e stacionit në Ferizaj kishte pranuar një informatë se në rrugën ” Zenel Hajdini” në Ferzaj kishte të shtëna me armë zjarri dhe dyshohej për persona të plagosur.


Patrullat e policisë menjëherë kanë dalë në vendngjarje dhe kanë mësuar se dy persona ishin plagosur nga një person tjetër, të cilët për ndihmë mjekësore ishin dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj,  e më pas për tretman të mëtutjeshëm mjekësor janë transportuar në QKUK-Prishtinë.


Hetuesit dhe krimteknikët rajonal nën autorizim të prokurorit të shtetit pasi kanë egzaminuar vendin e ngjarjes kanë nisur hetimet në kërkim të personave të dyshuar.

Pas një pune intensive hetimore kanë arritur që me datën 28.04.2024 të arrestojnë të dyshuarin kryesor A.D (M/K) i moshës 31 vjeçar, i cili pasi është intervistuar nga hetuesi rajonal, me vendim të prokurorit ishte ndaluar në mbajtje për 48 orë, ndërsa në kërkim policor ishin edhe persona tjerë.


Me datën 16.05.2024 rreth orës 20:40 hetuesit rajonal kanë arrestuar edhe të dyshuarin e dytë të kësaj ngjarje SH.K (M/K) i moshës 28 vjeçar, i cili në prani të avokatit mbrojtës është intervistuar nga hetuesit rajonal, ndërsa me vendim të prokurorit të rastit është ndaluar në mbajtje për 48 orë për procedura tjera hetimore, ndërsa hetuesit rajonal kanë zgjeruar hetimin për kapjen edhe të personave tjerë, si të dyshuar të mundshëm për rastin e datës 26.04.2024.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img