17,07,2024

Arrestohet autori i dytë që rrëmbeu dhe përdhunoi shqiptaren

Must Read

Kështu e kishte përshkruar historinë e dhimbshme të vajzës së tij 27-vjeçare, Vladimir Kosturi, një profesor shqiptar, i cili ka 27 vjet që jeton në Itali.

Ndërsa sot, policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e autorit të dytë të përfshirë në ngjarjen e përdhunimit të Besjana Kosturit.

Mediet italiane shkruajnë se ai është një shtetas rumun, dhe akuzohet se është bashkautor. Ai ishte arratisur pas krimit dhe ishte shpallur në kërkim.

Më herët, policia vendase ka arrestuar edhe një person 33-vjeçare. Që të dy akuzohen për “Rrëmbim personi”, “Përdhunim” dhe “Vjedhje”.

The post Arrestohet autori i dytë që rrëmbeu dhe përdhunoi shqiptaren appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img