23,04,2024

Arrestohet Aida Dërguti

Must Read
Aida Dërguti

Ky arrestim ka ndodhur nën akuzën për posedim të armëve, kurse deputetja është shoqëruar në Gjykaten Themelore në Prishtinë, raporton lajmi.net

“Njësitet relevante policore të stacionit policor Vushtrri, bazuar në urdhëresë, kanë ndaluar deputeten e RKS-së znj. A. D., të cilën e kanë njoftuar mbi arsyen e ndalimit dhe bazuar në urdhëresë të njëjtën e kanë shoqëruar në Gjykatën Themelore në Prishtinë”, thuhet në njoftim.

Policia ka bërë të ditur se deputetja ka bashkëpunuar mirë me zyrtarët e Policisë, ashtu si parashihet në urdhëresë. /Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img