18,06,2024

Arrestohet 62 shqiptarë në Gjermani – bëheshin gati të hynin ilegalisht në Angli

Must Read

Holger Jureczko, zëdhënës policie, ka thënë se shumica nga të ndaluarit ishin nga Shqipëria dhe Kosova dhe kanë provuar t’i kalonin rrethojat e portit, raporton ‘Express.co.uk.

Nga Cuxhaven lundrojnë anije mallrash për në Immingham, në Humberside dhe për në Harwich në Essex, duke ngre frikën se porti mund të kthehet në një Calais të dytë.

Tre shqiptarë që kishin mbërritur në Immingham të hënën që lamë pas janë kapur nga rojat kufitare dhe janë kthyer me traget për në Cuxhaven.

Keith Vaz, zyrtar shtetëror anglez për çështjet e brendshme, ka kritikuar Gjermaninë dhe ka bërë thirrje që ky vend të bëjë më shumë për të gjurmuar mbi 1 milion migrantët që i ka pranuar vitin e kaluar.

The post Arrestohet 62 shqiptarë në Gjermani – bëheshin gati të hynin ilegalisht në Angli appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img