25,06,2024

Arrestohet 47-vjeçari përdori dhunë ndaj gruas, djalit e vajzës

Must Read
Dhune- Ilustrim

Lirim Elezi, 47 vjeç, banues në Peshkopi u arrestua pasi në banesën e tij, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes B.E, 47 vjeç, vajzës M.E, 21 vjeçe dhe djalit S.E, 18 vjeç, duke ju shkaktuar dëmtime fizike, por jashtë rrezikut për jetën.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Dibër, për veprën penale “Dhunë në familje”, parashikuar nga neni 130/a, i Kodit Penal.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img