30,05,2023

Arrestohet 20 vjeçari, që po përgatiste bombë për sulm kamikaz

Must Read

kamikazi-kryen-sulm-vet-euml-vras-euml-s-n-euml-nigeri-hd

Një 20-vjeçar është dënuar në Suedi për terrorizëm, me akuzën se donte të ndërtonte një bombë me të cilën do të kryente një sulm kamikaz në vend.

Prokuroria ka bërë të ditur se konsideron se burri donte t’i bashkohej Shtetit Islamik në Siri.

Ai u arrestua në Turqi qershorin e kaluar dhe u ridërgua në Suedi.

“Aksioni kriminal që po përgatitej mund ta kishte goditur rëndë Suedinë”, deklaroi prokurori Evamari Haggkvist.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në turneun ndërkobëtar “Cup Basel 2023” notuesit e KN Kastriotit bënë paraqitje dinjitoze

Dje, në ditën e dytë të turneut Ndërkombëtar të notit "Cup Basel 2023" që po mbahet në Basel të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img