23,07,2024

Arrestohen në portin e Durrësit, burrë e grua me 5.5 kg kanabis

Must Read
Kanabis, foto ilustrim

Arrestimi në flagrancë i tyre u bë pasi më datë 14 maj 2016 , në pikën e kontrollit të automjeteve, në vijën e dytë, në Portin e Durrësit, në automjetin tip Benz me targa DW 435 TV, me drejtues shtetasin Andi Pepnika dhe pasagjere, bashkëshortja e tij, shtetësia Dezdimona Jahelezi, në bagazhin e mjetit i’u gjetën dhe i’u sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 5.5 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale” Trafikimi i lëndëve narkotike, në bashkëpunim”.

The post Arrestohen në portin e Durrësit, burrë e grua me 5.5 kg kanabis appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img