03,12,2023

Arrestohen dy shokët e vrasësit me pagesë, tentuan ta fshehin

Must Read

Të arrestuarit janë Xhemali Prushi 22 vjeç, banues në Fushë­Krujë; Skerdi Prushi 19 vjeç, banues në Fushë­Krujë. Arrestimi I tyre u bë pasi në Larushkë, Krujë duke udhëtuar me mjetin tip Golf me targa AA 430 IG, me drejtues shtetasin Xhemali Prushi, dhe pasagjerë Bedri Haka dhe Skerdi Prushi nuk u kanë qëndruar Forcave Operacionale Lëvizese.

Arsyeja e mosbindjes ka qenë fakti pasi në automjet ndodhej edhe shtetasi Bedri Haka, shpallur në kërkim i dyshuar për veprat penale” Vrasja me paramendim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” parashikuar në nenet 78 dhe 278/4 të Kodit Penal (i ndaluar më datë 17.06.2016).

Uniformat blu u vunë në ndjekje të tyre ku menjëherë kanë bërë të mundur ndalimin e shtetasit Bedri Haka dhe Xhemal dhe Skerdi Prushi. Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Krujë për veprat penale” Përkrahja e autorit të krimit” dhe ” Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë të rendit publik” parashikuar në nenet 302 dhe 242 të Kodit Penal.

The post Arrestohen dy shokët e vrasësit me pagesë, tentuan ta fshehin appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img