16,04,2024

Anton Quni: Thaçi s’dërgoi kurrë lule në Koshare (VIDEO)

Must Read

anton-quni-an-euml-tar-i-kryesis-euml-qendrore-t-euml-ldk-s-euml_hd

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe njëri prej figurave kyçe të betejës së Koshares, Anton Quni, ka deklaruar se nuk mund ta votonte për president Hashim Thaçin, kur e di se ai nuk kishte dërguar asnjëherë lule në Koshare, dhe nuk ka pranuar relevancen historike të kësaj beteje.

Në emisionin “Republika” me Dardan Gashin në Tribuna Channel, Quni ka folur rreth kësaj beteje dhe tentimit të bashkëluftëtarëve Thaçit për të marrë merita rreth betejës së Koshares.

Megjithatë ai ka shtuar se e respekton Thaçin dhe postin të cilin tash ai e ka.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ishte në kërkim nga policia, arrestohet 25-vjeçari në Ferizaj

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e hënë në Ferizaj, i njëjti ishte në kërkim nga policia. L.Q ishte i kërkuar me...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img