18,06,2024

Anija e marrë peng, kërcënon marinari egjiptian: 70 mijë euro ose do t’i vë flakën

Must Read

Në audio dëgjohet edhe zëri i marinarit Mema që lutet për ndihmë pasi barka ndodhet në mes të detit.

Flori Çelepia në një intervistë për News24 deklaroi se kontaktet janë të shumta me pengmarrësin, por asnjë kontakt nuk ka me kapitenin e anijes, Dhimitër Malja, jeta e të cilit është vënë në dyshim, pasi pengmarrësi, jep disa versione të kundërta për jetën e kapitenit.

“Autoriteteve policore iu kemi vënë gjithçka në dispozicion por përveçse na marrin në pyetje nuk na japin asnjë të dhënë tjetër. Iu kemi vënë në dispozicion numrin e pengmarrësit, numrat e llogarive ku kërkon t’i hedhim nga 10 mijë euro, mesazhet zanore kërcënuese të regjistruara, por tani nuk është bërë asgjë. Pengmarrësi na shantazhon vazhdimisht dhe është i lirë”, thotë Flori Çelepia.

Djali i vetëm i familjes Malja, Damiani me lot në sy i bën apel strukturave të shtetit të ndërhyjnë për të ditur çfarë po bëhet me jetën e babait të tij. “U nis në punë, e nuk kemi asnjë informacion ku është babai? Ku ta gjej? Shteti nuk më thotë ku të shkoj e të kërkoj babanë”, apelon djali i kapitenit të anijes.

Ndërsa pronari i anijes thekson se nëse autoritet do të kishin ndërhyrë, pengmarrësi egjiptian do të ishte para drejtësisë.

The post Anija e marrë peng, kërcënon marinari egjiptian: 70 mijë euro ose do t’i vë flakën appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img