26,02,2024

Analistët kërkojnë ndalimin e vizitave të qeveritarëve serbë (VIDEO)

Must Read

dacic3-690x380

Vizitat e qeveritarëv serbë në Kosovë janë shpeshtuar në prag të zgjedhjeve të përgjithshme në Serbi, të cilat mbahen më 24 prill.

Nga vendet ku këta i vizituan nuk munguan as mesazhet politike.

Profesori i historisë së Ballkanit, Ismet Hajrullahu, nuk po pajtohet për shfrytëzimin e këtyre vizitave për fushatë zgjedhore zyrtarët serb.

Bile sipas tij, Qeveria e Kosovës nuk do të duhej fare t’i lejonte këto vizita.

Kundër vizitave të tilla është edhe botuesi i BotaPress, Bajrush Morina.

Këta analistë kërkuan ndalimin e vizitave të tilla derisa shteti serb nuk e njeh shtetin e Kosovës.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=8cAqkh1xSgQ?feature=oembed]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img