22,06,2024

Alma Lama: Kam informacione se me 17 Shkurt ka pasë me u rrënu shteti!

Must Read

largea_lama1460287574

Une jam deputete dhe shkoj ne Kuvend, une e kam mbajte 100% premtimin tim publik qe s’kam me votue Thaçin.

Edhe nese kisha vendose mos me shkue ne senacen e zgjedhjes se Presidentit, per shkak te fushates linçuese ndaj deputeteve te LDK’s kisha me marre pjese”, tha Alma Lama, deputete e LDK’s ne Rrokum Roll.

E se kush e bani kete fushate, qysh e quejti Lama – linçuese, ajo tha se e kane ba te gjithe bashke me mediat qe i kane agjentat e tyne.

“Arsyeja kryesore pse kam marre pjese ne seance asht se une jam deputete e nuk mundet me’m tregue askush kur me shkue, mendimin tim ne Kuvend e them me ane te votes time ne kete kohe kur grushteti synonte me shperba shtetin e Kosoves”, tha ajo tue ju referue me grushtet veprimeve te opozites ne Kuvend.

“Hashim Thaci asht votue se asht votue Isa Mustafa Kryeminister s’duheni me pase kujtesen e shkurte. Deputetet e LDK’s e kane respektue plotesisht marreveshjen”, tha Lama.

Lama theksoi se deklaratat e saj po shtremberohen nga mediat tjera, se qysh tha ajo “une kurre nuk kam thane se s’kam me marre pjese ne seancen e zgjedhjes se Presidentit”.

Ne vazhdim te bisedes, Lama tha se ne baze te informatave qe i ka opozita ka pase plan me i pushtue institucionet e shtetit.

“Nga 17 e tutje, nuk flas ma shume”, theksoi ajo.

“Ngjarjet kane rrjedh, nuk duhet me i pa gjanat me trunin e peshkut. Zgjidhja asht kthimi i partive opozitare ne Kuvend, respektimi i normave demokratike”, tha ajo lidhun me situates politike ne vend per rreth 7 muej.

Simbas saj, opozita ka ba mire qe i ka ngrite 2 kauzat e saj, por nuk ka ba mire me veprimet e saj.

“Totalisht e papranueshme dhe asht jashtezakonisht kontraverse me fute feja ne shkolla,  tha krejt ne fund deputetja e LDK’s.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img