26,05,2024

Ali Ahmeti nuk do të merr pjesë në inagurimin e Hashim Thaçit

Must Read

Ali-Ahmeti-11-780x439

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka anuluar pjesmarrjen në inagurimin e kryetarit në ardhje të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ahmeti këtë anulim e bën për shkak të problemeve të brendshme në Maqedoni ku ende nuk dihet a do të mbahen zgjedhjet më 5 qershor dhe a do të shpërbëhet parlamenti sonte, njofton Alsat-M.

Inagurimi duhet të mbahet në ora 11 më 8 prill në sheshin ”Skëndërbe” në Prishtinë./Telegrafi/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img