04,03,2024

Aleati i Putinit emërohet konsul nderi i Serbisë në Rusi

Must Read

Timochenko është shfaqur përkrahë presidentit serb, Tomisllav Nikoliq, në hapjen e konsulatës së nderit në Rusi.

“Do të jetë kënaqësia ime që të ndihmojë Rusinë dhe Serbinë që të gjejnë fusha për bashkëpunim”, ka thënë Timchenko gjatë ceremonisë hapëse të kësaj konsulate.

Statusi i konsulit të nderit është më shumë post ceremonial dhe nuk ka imunitet diplomatik.

Timchenko është në listën e personave ndaj të cilëve Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione, për shkak të konfliktit në Ukrainë.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img